جستجو
Close this search box.
سبد خرید

استوک اسپیرولینا

culture spirulina

استوک یا بذر اسپیرولینا

پس از دریافت استوک اسپیرولینا چه نکاتی را رعایت کنیم:

پس از اینکه استوک را دریافت می کنید سلول در حالت استرس است ، زیرا در طی ارسال استوک در محیط کاملا تاریک قرار دارد و میزان تنفس به نسبت فتوسنتز بالا مییرود .

این امر باعث تغییر پارامترهای شیمیایی آب و تغییراتی در جلبک می شود ، همچنین دما بسیار متغییر بوده پس نباید پس از دریافت استوک ، جلبک را در معرض نور مستقیم مهتابی یا محیط پر نور قرار دهید .
باید مراحل آداپته کردن جلبک را به نوبت پیش ببرید بعد از مراحل اولیه آداپته شدن جلبک شرایط کشت را باید با شدت نور کمتر حدود ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ لوکس شروع کنید ( حدوداً فاصله 10 الی 20سانتیمتری از یک مهتابی ۴۰ وات ) ، کشت اول را انجام دهید دقت داشته باشید میزان نور با غلظت و دما رابطه دارد و باید به این دو پارامتر دقت کنید .
پس از گذشت از مرحله اولیه میزان نور را طبق استاندارد افزایش می دهید. رعایت این نکات ریز و مهم شمارا به موفقیت نزدیک تر می کند

ویژگیهای  استوک باکیفیت
استوک یا بذر اسپیرولینا عاملی مهم در موفقیت شما در ابتدای پرورش جلبک اسپیرولینا می باشد بنابراین در تهیه آن دقت به خرج دهید.
استوک با کیفیت رنگ سبز تیره و لجنی دارد ،هرچند ساخت چنین ترکیب رنگی با آبرنگ دشوار نیست اما رنگ اصلی آن چنین می باشد . در هنگام تحویل استوک حتما با میکروسکوپ بذر را مورد بررسی قرار دهید تا از سلامت بذر و سلول مطمئن شوید .

برخی برای شروع ۵۰ سی سی و یا ۱۰۰ سی سی تهیه میکنند که این حجم کم برای کسی ک مبتدی می باشد کمی دشوار است تا آن را به مقیاس بزرگ برساند توصیه ما این است که برای هر ۱۰۰۰ لیتر کشت یک لیتر بذر تهیه کنید تا با خیال راحت تر اقدام به شروع و کشت کنید .
سلول اسپیرولینا مارپیچ و کشیده است و هر چقدر این پیچ خوردگی بیشتر باشد کیفیت استوک شما بالاتر است .هر چقدر طول سلول کشیده و درازتر باشد سلول و استوک در شرایط خوبی هستند.

جهت سقارش استوک در گرید های مختلف میتوانید با مرکز تماس بگیرید 

Related posts

registration

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

کاربر محترم ضمن عرض تشکر از اینکه مرکز آموزشی آبزی پروران کیهان را انتخاب نموده اید، در اسرع وقت با شما تماس خواهیم گرفت.