جستجو
Close this search box.
سبد خرید

تولید فرمالین

تولید فرمالین

طرح تولید فرمالین 

نام اصلی فرمالین، فرمالدئید و نام علمی آن متانال است.این ماده به شکل گاز بوده و بوی تند و آزاردهنده‌ای دارد. متانال گاز محلول در آب است . هنگامی که این ماده با غلظت 37 درصد در آب حل شود،به آن فرمالین میگویند.

این ماده با فرمول شیمیایی CH۲O  کوچکترین آلدهید میباشد . فرمالدئید اولین بار توسط دانشمند روسی به نام “الکساندر باتلر” در سال ۱۸۵۹ کشف شد. ماده اولیه فرمالین ، متانول می باشد . این ماده از طریق اکسیداسیون متانول با هوا به دست می آید .
مخلوط متانول و آب برای تثبیت دانسیته و ذخیره سازی در تانک آماده سازی با پمپ و به صورت پیوسته وارد تبخیر کننده متانول می شود.فرمالین در صنایع مختلف مورد استفاده قرار میگیرد :
ضدعفونی کننده ، صنایع پلیمر، تولید مواد شوینده ، ساخت نئوپان و mdf ، تولید وسایل دندانپزشکی ، صنایع رنگسازی و …

کد آیسیک فرمالین 2411512619  بوده و کد تعرفه گمرکی فرمالین 29121100 می باشد 

نحوه تولید

ماده اولیه فرمالین متانول می باشد .متانول بسرعت تبخیر شده و پس از مخلوط شدن با اکسیژن هوا یک گاز قابل انفجار تولید می کند که جهت جلوگیری از خطرات حمل ونقل و ذخیره متانول ، لوازم اطفا حریق ،مخازن مجهز به سردکن استفاده می شود .در واحد تولید فرمالین متانول بوسیله حرارت به بخار داغ تبدیل می گردد و پس از ان به نسبت استاندارد با اکسیژن هوا ترکیب و سپس از کاتالیزور در دمای 300 درجه عبور داده می شود .پس از عبور گازها در راکتورها ، گاز فرمالین تولید می شود  . گاز فرمالدئید بهمراه گازهای نیتروزن ، دی اکسیدکربن و بخار آب از راکتور خارج می شود و پس از سرد شدن به داخل برج جذب هدایت می گردد .بر اثر تماس جریان آب ،فرمالین مجود در گاز جذب شده و محلول فرمالین تشکیل می شود و مجدد سرد شده و داخل مخزن ذخیره ریخته می شود .

اگر بخواهید به واحد با ظرفیت تولیدی 60هزار تن داشته باشید نیاز به زمینی به مساحت 5 هکتار دارید (به طور میانگین ) برای این حجم تولید نیروی انسانی 60 نفره لازم است و همچنین میزان سرمایه گذاری ثابت 450 میلیارد بدون احتساب مبلغ زمین مورد نیاز است .که بطور میانگین در سال 40 درصد بازده درآمدی برای شما دارد . 
این مبالغ برحسب نوع متریال و میزان تولید شما متغیر خواهد بود .حال با مبلغی کمتر یا بیشتر می توانید این کار را استارت بزنید . 
تولید مواد شیمیایی این چنینی که بازارهای مصرفی متنوعی دارد می تواند طرح مناسبی جهت سرمایه گذاری باشد 

این نوشته صرفا معرفی ایده کسب و کاری می باشد و هلدینگ کیهان در اجرا و آموزش آن هیچگونه فعالیتی ندارد . موفق باشید 

Related posts

registration

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

کاربر محترم ضمن عرض تشکر از اینکه مرکز آموزشی آبزی پروران کیهان را انتخاب نموده اید، در اسرع وقت با شما تماس خواهیم گرفت.