سبد خرید

میکس دل

میکس دل دیسکس

میکس دل برای ماهیان زینتی

میکس دل جز غذاهای محبوب و معذی برای دیسکس و ماهیانی با رفتارهای مشابه  است . نحوه درست کردن میکس و اینکه چه موادی داخل آن بزنید حائز اهمیت است .

مواد داخل میکس یک فرمول ثابت ندارد و هر تولید کننده ای این مواد را دستخوش تغییر نسبت به ماهیان خود میکند به جز برخی مواد مانند دل گوساله ، دل مرغ که می توان گفت در تمامی فرمولها وجود دارد . میکس دل در بیشتر مواق برای ماهی دیسکس ، آنجل ، کت پوزه بوته ای و … درست می شود . 

فرمول میکس به شرح زیر می باشد :

 1. دل گوساله ۲ عدد 
 2. دل مرغ ۲ بسته 
 3. میگو پاک شده ۵۰۰ گرم 
 4. ماهی آبشور ۵۰۰ گرم 
 5. موز ۳ عدد
 6. هویچ ۵ عدد
 7. فلفل دلمه رنگی (قرمز یا زرد) ۲ عدد 
 8. اسفناج ۵ برگ 
 9. سیر یک بوته 
 10. اسپیرولینا ۱۰۰ گرم 
 11. لبو ۲ عدد (الزامی نیست ) 
 12. ۵ عدد قرص مولتی ویتامین انسانی 

ابتدا چربی ها دل گوساله و مرغ با دقت کامل و ۱۰۰ درصد بوسیله کاتر و یا چاقو جدا میکنید، همچنین ماهی را کاملا تمیر می کنید  و به قطعات کوچکتر تقسیم نموده و بهمراه میگو داخل چرخ گوشت و یا میکسر می ریزید . سپس هویج-اسفناج-لبو-فلفل را آبپز می کنید ، پوست سیر را جدا کرده و بهمراه سایر مواد داخل چرخ گوشت می ریزید و اینکارا چندین بار تکرار می کنید . 
میکس باید کاملا چرخ و له شود بطوریکه زمانیکه داخل آکواریوم می ریزید ماهی براحتی آن را نوک بزند و بخورد . درغیر اینصورت علاوه بر مشکلات گوارشی برای ماهی ، قطعات درشت به کف آکواریوم رفته و خود باعث ایجاد عوامل بیماریزا می شود 

جهت اینکه میکس شما بهتر له شود یکبار آن را فریز نمایید سپس از فریز آن در آورده و مجدد بصورت یخزده آن را چرخ نمایید 

پس از آن داخل نایلون ریخته و بصورت ورقه ای آن داخل نایلون چهن نمایید ( لواشکی) و داخل فریز یخچال بکذارید 

برخی از تولیدکنندگان از اضافه کردن مکمل ویتامینه در میکس خودداری مینمایند و هنگام غذا دهی ویتامین را بر روی میکس ریخته و به ماهی می دهند از مزایا این روش ، تازگی ویتامین است .

برای تهیه اسپیرولینا می توانید از فروشگاه و یا سفارش تلفنی خرید خود را انجام دهید

Related posts

registration

کاربر محترم ضمن عرض تشکر از اینکه مرکز آموزشی آبزی پروران کیهان را انتخاب نموده اید، در اسرع وقت با شما تماس خواهیم گرفت.