جستجو
Close this search box.
سبد خرید

ساخت سامپ

سامپ

نحوه درست کردن سامپ آکواریوم

یکی از بهترین روشهای فیلتراسیون آکواریوم ، سامپ می باشد . در این روش آب مورد نیاز از تانک به سامپ فیلتر منتقل می شود و تصفیه بیولوژیکی و مکانیکی انجام شده و سپس به تانک اولیه بر می گردد.

  • سامپ فیلتر به دو روش خارجی و داخلی انجام می شود .

سامپ ابتدا در تانکهای آبشور مورد استفاده قرار میگرفت. اما بدلیل کارایی بالا در آب شیرین هم مورد استفاده قرار گرفت

  1. بریم  واسه ساخت سامپ خارجی


    اولین کار، محاسبه ظرفیت سامپ است.

      ۲۵درصد تانک اصلی، ظرفیت سامپ ما را تشکیل میدهد. بطورمثال تانک ۳۰۰ لیتری، به سامپ ۷۵ لیتری نیاز دارد

  • ابعاد این سامپ برابراست با طول ۵۰ و عرض ۴۰ و ارتفاع ۴۰ سانت

اتاقک های سامپ :

خونه اول و دوم ابر و پد قرار میدیم و خونه سوم رو برای مدیا و خونه چهارم واترپمپ (خونه واتر پمپ باید از بقیه بزرگتر باشد)

معمولا تعداد خانه ها ۴ اتاقک است .اما برخی این تعداد را افزایش می دهند.
بهترین حالت در سامپ اینست که آب به اتاقک بعدی سر ریز بشه

  1. سامپ داخلی :

اگر امکان ساخت سامپ به دلیل محدودیت فضا را ندارد . میتوانید بخشی از گوشه ی آکواریوم را توسط شیشه جدا کرده و سیستم فیلتراسیون را در آن ایجاد نمود. که به این دسته از سیستم های فیلتراسیون سامپ داخلی نیز می گویند

ابعاد سامپ داخلی تقریبا 40 درصد ابعاد را به خوداختصاص می دهد مثلا اگر طول آکواریوم 100 سانت می باشد طول سامپ باید حدود 40 سانت باشد . عرض هم به همین شکل .

ضلع بعدی که مهترین نقش را ایفا می کند ارتفاع می باشد .بهترین روش ورودی آب به این سیستم حالت سرریز می باشد . اگر ارتفاع تانک 40 سانت باشد . ارتفاع سامپ شما 35سانت خواهد بود .

برای انتقال آب از آکواریوم به سامپ چند روش وجود داره که بهترین روش ساخت اورفلو است .قسمت بالایی سامپ (خانه اول) بصورت شیار در میاورید ( بهتر است از پلکسی باشد)

تعداد اتاقک ها چهارعدد باشد کافیست اما دقت کنید از مدیا باکیفیت استفاده کنید  سامپ .  سامپ داخلی هم میتواند قسمت پشتی تانک را به آن اختصاص داد هم گوشه ای از داخل تانک

نحوه طراحی سامپ هم روشهای مختلف داریم .  در تصاویر روشهای مختلفی آن را مشاهده نمایید .(نمونه پایین سامپ پشت آکواریوم طراحی شده است )

در این روش ، آب بصورت پله ای میاد پایین . مجدد از قسمت پایین عبور کرده وبه سمت بالا هدایت می شود

Related posts

registration

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

کاربر محترم ضمن عرض تشکر از اینکه مرکز آموزشی آبزی پروران کیهان را انتخاب نموده اید، در اسرع وقت با شما تماس خواهیم گرفت.