سبد خرید

پرورش اسپیرولینا در فیتوبگ

فیتوبگ

پرورش اسپیرولینا در کیسه های پلاستیکی

به کیسه های پلاستیکی که پرورش میکروجلبکها نظیر جلبک اسپیرولینا ،هماتوکوکوس ،نانوکلروپسیس و غیره در آن صورت میگیرد فیتوبگ گفته می شود  بگ کلمه لاتین و به معنی کیسه می باشد

این روش یکی از شیوه های تولید در کشت بسته یا همان فتوبیوراکتور است و از مزایای بیشتری نسبت به تولید در فتوبیوراکتور های شیشه ای برخوردار است بطور مثال هزینه های تولید در آن به مراتب کمتر از فتوبیوراکتورهای شیشه ای است .

 این سیستم بویژه برای مقابله با معضل محدودیت زمین وسایر مشکلات سیستم های باز بکار گرفته شدند .این سیستم ها می توانند هم در فضاهای بسته و با استفاده از نورمصنوعی و هم در فضای باز با بهره گیری از نور طبیعی کارکنند این تکنولوژی دوره ای نیست ودر کل سال کشت انجام می شود .

تنها در صورت آسیب دیدن کیسه ها و میسر نبودن کشت مجدد بایستی کیسه ها تعویض شوند .در واقع در شرایط یکسان وقتی بهره وری در استخرها روزانه ۰/۱۵ گرم بر لیتر می باشد بهره وری در این می تواند به گرم ۲٫۱۵ گرم بر لیتر و یا حتی بیشتر نیز برسد .
درسیستم کیسه های پلاستیکی تولید در یک دوره ۲۰ روزه می تواند حتی به ۲ تا ۳ گرم ماده خشک در لیتر برسد .به عبارتی بین ۰٫۱۴ – ۰٫۱۷ گرم در روز خواهد رسید .

روشهای اجرایی متنوعی برای اجرای آن وجود دارد که کیسه های پلاستیکی را در آن قرار می دهند. جهت سفارش و راهنمایی می توانید با هلدینگ ارتباط برقرار نمایید

Related posts

registration

کاربر محترم ضمن عرض تشکر از اینکه مرکز آموزشی آبزی پروران کیهان را انتخاب نموده اید، در اسرع وقت با شما تماس خواهیم گرفت.