جستجو
Close this search box.
سبد خرید

زالو مولد و مشخصات آن

ویژگیهای زالو مولد

زالو مولد و مشخصات آن

زالو مولد ، به زالویی گفته می شود که توانایی جفت گیری ، تخمریزی داشته باشد که دارای یک سری ویژگیها می باشد . که هر یک از این ویژگیها بر قیمت زالو موثره 

زالو مولد باکیفیت و خوب ، باید این ویژگیها را داشته باشد ، نبود هر یک از ویژگیها در میزان تولید شما موثر است 

  1. سن زالو مولد 

   زالو مولد از لحاظ سنی باید بالای 14 ماه باشد . زالو از موقع تولد تا شش ماهگی فقط اندام جنسی نر دارد و پس از 6 ماه اندام جنسی ماده آن در آناتومی بدنش شکل میگیرد . 
   این یعنی یک زالو 8 ماه میتونه تخم ریزی کنه اما بدلیل سن پایینش کوکون ریخته شده ممکن تعداد آن کم باشد یا تعداد لارو داخل ان پایین باشد و یا اینکه کوکون (تخم ) اصلا هچ نشود . پس سن زالو از همه این سه عامل مهمتره
   هنگام خرید به این عامل توجه ویژه داشته باشید . و از فروشنده بپرسید 

  2. سایز زالو مولد
   عامل دوم که باید مدنظر قرار بدهید سایز زالو است . زالو مولد باید بالای 10-11 سانت باشد . مولد جوان یعنی این سایز.
   اینکه بعضی افراد فقط سایز زالو را ملاک خرید قرار میدهند اشتباست . بعضی از فروشندگان هستند که زالو رو ز زمان تولد در فواصل زمانی کوتاه تغذیه می کنند مثلا طی 6 ماه 6 بار تغذیه میکنه وسایز زالو هم میرسه بالای 10 سانت ، اما سن زالو پایینه . 
   به بیان عامیانه زالو فقط هیکل و درشتی داره اما نطفه و اسپرم ضعیف داره . این زالو در بازار با قیمت خیلی پایین معامله میشه و خریدار فکرمیکنه زالو مولد قیمت مناسب خرید کرده است در حالیکه زالو مولدی  خریده ، که سن زیر 10 ماه دارد .

  3. تخم اول بودن زالو مولد 
   زالو مولد باید تخم اول را در سالن شما بریزد . تشخیص کوکون اول بودن سخته و حتی غیرممکن و باید فروشنده به شما بگوید ، بعضا برخی افراد هستن از زالو تخم گیری میکنند و آن را به یک شخص مبتدی می فروشند .آن هم حالا با قیمت پایین یا بالا . مهم اینه که اون زالو حداقل تا 7-8 ماه دیگر هم تخم ریزی نخواهد کرد و اینطور سرمایه شما بدون تولید مناسب ثابت می ماند و فقط هزینه نگهداری خواهید داشت 

دوست عزیز هر ارزونی بی حکمت نیست ، اگر یک نفر زالو مولد سن بالا داشته باشه اونو ارزون نمیده اگر داد باید شک کرد . یک زالو مولد خوب حداقل 10 عدد لارو خروجی داره با قیمت میانگین 5000 تومان . 
پس باید اون زالو رو با قیمت منطقی بفروشه که این همه مدت که واسش زحمت کشیده در بیاد . 
زالو مولد خوب بالا 40 هزار تومنه و گرنه زالو مولد 25هزار تومنی هم هست . (  قیمت 1402)
لطفا از افراد مطمئن خرید کنید تا در کارتون موفق بشید، صنعت زالو بسیار خوبه اما باید بدونید چطور آغاز میکنید .

اگر زالو مولد ویژگیهای بالا رو داشته باشه سود خوبی عاید شما خواهد شد .

 

 

جهت مشاوره و اجرا با شماره 09153251006 تماس بگیرید و یا فرم ثبت پروژه را تکمیل نمایید 

Related posts

registration

 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .
 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

کاربر محترم ضمن عرض تشکر از اینکه مرکز آموزشی آبزی پروران کیهان را انتخاب نموده اید، در اسرع وقت با شما تماس خواهیم گرفت.