سبد خرید

زالو مولد و مشخصات آن

ویژگیهای زالو مولد

زالو مولد و مشخصات آن

زالو مولد ، به زالویی گفته می شود که توانایی جفت گیری ، تخمریزی داشته باشد که دارای یک سری ویژگیها می باشد . که هر یک از این ویژگیها بر قیمت زالو موثره 

زالو مولد باکیفیت و خوب ، باید این ویژگیها را داشته باشد ، نبود هر یک از ویژگیها در میزان تولید شما موثر است 

  1. سن زالو مولد 

   زالو مولد از لحاظ سنی باید بالای ۱۴ ماه باشد . زالو از موقع تولد تا شش ماهگی فقط اندام جنسی نر دارد و پس از ۶ ماه اندام جنسی ماده آن در آناتومی بدنش شکل میگیرد . 
   این یعنی یک زالو ۸ ماه میتونه تخم ریزی کنه اما بدلیل سن پایینش کوکون ریخته شده ممکن تعداد آن کم باشد یا تعداد لارو داخل ان پایین باشد و یا اینکه کوکون (تخم ) اصلا هچ نشود . پس سن زالو از همه این سه عامل مهمتره
   هنگام خرید به این عامل توجه ویژه داشته باشید . و از فروشنده بپرسید 

  2. سایز زالو مولد
   عامل دوم که باید مدنظر قرار بدهید سایز زالو است . زالو مولد باید بالای ۱۰-۱۱ سانت باشد . مولد جوان یعنی این سایز.
   اینکه بعضی افراد فقط سایز زالو را ملاک خرید قرار میدهند اشتباست . بعضی از فروشندگان هستند که زالو رو ز زمان تولد در فواصل زمانی کوتاه تغذیه می کنند مثلا طی ۶ ماه ۶ بار تغذیه میکنه وسایز زالو هم میرسه بالای ۱۰ سانت ، اما سن زالو پایینه . 
   به بیان عامیانه زالو فقط هیکل و درشتی داره اما نطفه و اسپرم ضعیف داره . این زالو در بازار با قیمت خیلی پایین معامله میشه و خریدار فکرمیکنه زالو مولد قیمت مناسب خرید کرده است در حالیکه زالو مولدی  خریده ، که سن زیر ۱۰ ماه دارد .

  3. تخم اول بودن زالو مولد 
   زالو مولد باید تخم اول را در سالن شما بریزد . تشخیص کوکون اول بودن سخته و حتی غیرممکن و باید فروشنده به شما بگوید ، بعضا برخی افراد هستن از زالو تخم گیری میکنند و آن را به یک شخص مبتدی می فروشند .آن هم حالا با قیمت پایین یا بالا . مهم اینه که اون زالو حداقل تا ۷-۸ ماه دیگر هم تخم ریزی نخواهد کرد و اینطور سرمایه شما بدون تولید مناسب ثابت می ماند و فقط هزینه نگهداری خواهید داشت 

دوست عزیز هر ارزونی بی حکمت نیست ، اگر یک نفر زالو مولد سن بالا داشته باشه اونو ارزون نمیده اگر داد باید شک کرد . یک زالو مولد خوب حداقل ۱۰ عدد لارو خروجی داره با قیمت میانگین ۵۰۰۰ تومان . 
پس باید اون زالو رو با قیمت منطقی بفروشه که این همه مدت که واسش زحمت کشیده در بیاد . 
زالو مولد خوب بالا ۴۰ هزار تومنه و گرنه زالو مولد ۲۵هزار تومنی هم هست . (  قیمت ۱۴۰۲)
لطفا از افراد مطمئن خرید کنید تا در کارتون موفق بشید، صنعت زالو بسیار خوبه اما باید بدونید چطور آغاز میکنید .

اگر زالو مولد ویژگیهای بالا رو داشته باشه سود خوبی عاید شما خواهد شد .

 

 

جهت مشاوره و اجرا با شماره ۰۹۱۵۳۲۵۱۰۰۶ تماس بگیرید و یا فرم ثبت پروژه را تکمیل نمایید 

Related posts

registration

کاربر محترم ضمن عرض تشکر از اینکه مرکز آموزشی آبزی پروران کیهان را انتخاب نموده اید، در اسرع وقت با شما تماس خواهیم گرفت.